ارسال کالا توسط پیک

امروزه مبادلات تجاری آنلاین بسیار رایج است. چرا که با فراگیر شدن اینترنت و بالا رفتن تعداد فروشگاه های اینترنتی ، افراد ترجیح می دهند برای صرفه جویی در زمان ، بدون نیاز به طی کردن مسافت ، در هر مکانی به آسانی از فروشگاه های اینترنتی خرید کنند. فروشگاه اینترنتی وبسایتی است که مانند یک فروشگاه واقعی ، کالاهای خود را برای فروش در معرض دید کاربران قرار می دهد و خریداران پس از انتخاب کالای مورد نظر خود ، آن را سفارش می دهند. پس از تکمیل سفارش ، هزینه خرید کالا به صورت آنلاین با استفاده از درگاه بانکی پرداخت می شود که اصطلاحا به آن پرداخت آنلاین میگویند و سپس کالای مورد نظر به آدرسی که مشتری در قسمت مربوطه درج کرده ارسال می شود.

برای ارسال کالا از طرف فروشگاه آنلاین چند روش وجود دارد.اگر فاصله مکانی مشتری از فروشگاه کوتاه باشد ، برای ارسال کالا از پیک موتوری و یا باربری استفاده میشود ، و اگر این مسافت طولانی باشد اجناس به طرق مختلف با توجه به مقصد نهایی برای مشتریان ارسال می شوند.

به طور کلی زمان ارسال کالاها و سفارشات و تحویل کالا به مشتریان فارس تهویه در شرایط عادی در شیراز به مدت 3 تا 6 ساعت کاری و در دیگر شهر ها حداکثر دو روز کاری و بر اساس مسافت بین مبدا و مقصد و زمان ثبت سفارش متغیر است.

روش های ارسال کالا

الف) تحویل کالا در شیراز

ارسال سریع کالا پس از انجام هماهنگی‌های لازم در مورد نحوه ارسال ،تاریخ و زمان تحویل سفارش( قبل از ارسال) با مشتری به یکی از روش های مورد انتخاب مشتری شامل: ارسال با پیک موتوری، ارسال با آژانس، ارسال با وانت و ارسال با کامیون قابل انجام خواهد بود.

ب) تحویل کالا در سایر شهرها

به دلیل مشکلات وصول وجه از سایر شهرها ، لطفا جهت انجام ثبت سفارش خود، ابتدا نسبت به واریز وجه اقدام نمائید.

پس از پردازش سفارش و تحویل به پست، زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بر اساس محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین 24 تا 72 ساعت خواهد بود.

لازم به ذکر است در مناسبت‌های خاص و روزهای پایانی سال سفارش‌‏های ارسالی از طریق پست، ممکن است به دلیل وجود ترافیک در سرویس‌‏های پستی با کمی تاخیر به دست مشتریان برسند.

ارسال از طریق باربری

باتوجه به اینکه معمولاً اغلب دستگاه های سرمایش و گرمایش حجیم بوده و حمل و نقل آنها خصوصاً برای شهرهای دیگر نیازمند استفاده از خدمات باربری می باشد، در بسیاری مواقع ارسال کالا به شهرهای دیگر فقط با استفاده از باربری ها انجام می گردد.

در این روش، کالا به صورت پس کرایه (پرداخت هزینه باربری هنگام تحویل مرسوله) ارسال خواهد شد. هزینه باربری توسط شرکت های حمل و نقل تعیین و دریافت می گردد و مرسولات برای شهرهای نزدیک تا 24 ساعت، شهرهای دور 48 ساعت و شهرهای خیلی دور تا 72 ساعت توسط باربری ارسال خواهند شد.